Praėjimo sistemos – efektyviai kontrolei ir apskaitai


Praėjimo valdymo ir apskaitos sistema skirta valdyti praėjimą į patalpas ir apskaityti ateinančius/išeinančius darbuotojus. Sistema įgalina kontroliuoti patekimą į konkrečias patalpas, vesti darbo laiko apskaitą. Įdiegti sprendiniai teikia vadovams informaciją realiu laiku apie nukrypimus nuo suplanuotos tvarkos.

Praėjimo valdymo ir apskaitos sistemą sudaro darbuotojų ir darbo vietų identifikatoriai, mechaninės praėjimo užtvaros  ir programinė įranga apskaitai ir valdymui.  Informacija apie darbo objektus ir darbuotojus  suregistruojama serverio apskaitos programoje, kuri vėliau kaupia visą informaciją apie darbuotojų registracijas objektuose ir leidžia formuoti tabelį, atlikti  darbo apskaitos analizę.

Darbuotojų registracijos galimybės

Programėlė mobiliajame telefone, registruojanti darbuotojo geografines koordinates (GPS) 

Į darbuotojų telefonus instaliuojama programėlė, kurią aktyvavus  mobilusis telefonas įvertina geografines koordinates ir jas nusiunčia apskaitos serveriui. Jame yra suregistruojami visi darbuotojai ir jų tabelio Nr., taip pat objektų geografinės koordinatės  ir galima paklaida, jei objektas yra geografiškai didelis.

Darbo objektuose pritvirtinamos NFC žymės, darbuotojai registruojasi priglausdami savo telefoną prie šių žymių

Darbo objektuose pritvirtinama NFC žymės (lipdukai, diskeliai ir pan.), o darbuotojų telefonuose instaliuojama programėlė, nuskaitanti šias NFC žymes. Tabelio Nr. taip pat yra įrašomi į telefonus instaliuojant programėlę.

 

Šias NFC žymes galima panaudoti ir rinkodaros tikslais: reklaminė informacija (nuoroda į įmonės svetainę, reklaminį filmuką, kontaktinio tel. Nr. ir pan.) įrašoma į NFC žymę ir gali būti nuskaitoma praeivių savais telefonais.

Darbuotojams išduodama įmonės kortelė ar firminiai NFC pakabukai, su kuriais darbuotojai registruojasi prie objektuose įrengtų NFC terminalų

Darbuotojo NFC kortelė arba  pakabukas yra plastikinė kortelė su bekontakčiu  el. lustu viduje. Kortelės el. luste informacija gali būti  įrašoma kaip vizitinė kortelė  (vardas, pavardė, pareigos, įmonė, telefono Nr.).

watch

Darbo objektuose pritvirtinami NFC kortelių skaitytuvai, prie kurių darbuotojai atvykus į darbą ir išvykstant priglaudžia savo korteles ar pakabukus. Skaitytuvas perduoda serveriui informaciją, kuris darbuotojas, kokiu laiku, kokiame objekte registravosi.

Stacionarūs kortelių skaitytuvai su praėjimo kontrole

Įėjimui naudojami modernūs kortelių skaitytuvai 13,56 MHz (pagal naujausią NFC standartą (analogiškai bankinėms, transporto e-bilietų kortelėms)), su internetiniu valdikliu (jungiami tiesiai į įmonės interneto tinklą). Jie taip pat turi klaviatūrą PIN įvedimui, pagal kurį taip pat galima identifikuoti darbuotoją. Naujausi modeliai gali atpažinti darbuotojus pagal piršto antspaudus arba veidą. Valdančioje programoje suregistruojamos visos darbuotojų kortelės ir biometriniai duomenys, nustatoma, pro kurias duris kokiu laiku darbuotojai gali praeiti.

reader33

Darbo laiko apskaitos su alkotesteriu sistema

Darbo laiko apskaitos su alkotesteriu sistema skirta registruoti, kada darbuotojai ateina į darbą ir iš jo išeina, papildomai kontroliuojant jų alkoholio kiekį.

Darbuotojų korteles objekte gali suregistruoti vadovai savo telefonu

Jei objekte nėra galimybės ar nesinori  montuoti  identifikatorių arba skaitytuvų, darbuotojus gali suregistruoti atsakingi vadovai  savo NFC telefonu, į kurį instaliuota apskaitos programėlė. Ją aktyvavus, pasirenkama objektas, nuskaitoma darbuotojo kortelė ir paspaudžiamas mygtukas „Atvyko“ ar „Išvyko“.

Mechaniniai užtvarai – praėjimo kontrolės ir saugumo priemonės

Durų elektromagnetinė spyna

Durys atidaromos atlaisvinant  elektromagnetinę spyną. Pačios spynos gali būti 2 rūšių :

Elektromagnetas virš durų

El. sklendė  durų spynoje

Turniketai

Elektromechaninis turniketas T-5         

Dviejų krypčių elektromechaninis turniketas, kurio praleidimo greitis iki 30 žmonių per minutę. Įmontuota spyna leidžia atblokuoti strypus raktu. Turniketas gali būti valdomas pultu arba įeigos kontrolės sistema. Kortelių skaitytuvai montuojami atskirai šalia turniketo

Elektromechaninis turniketas TTD03.2                                   

Dviejų krypčių elektromechaninis turniketas su LED indikatoriumi, kurio Praleidimo greitis iki 30 žmonių per minutę. Įmontuota spyna leidžia atblokuoti strypus raktu, turniketas gali būti valdomas pultu arba įeigos kontrolės sistema, kortelių skaitytuvai montuojami atskirai šalia turniketo.

td03
uztvara3

Programinė įranga praėjimo apskaitai

Programinė įranga praėjimo apskaitai   skirta surinkti darbuotojų atėjimo/išėjimo duomenis iš  praėjimo kontrolės įrenginių ir juos atvaizduoti vadovams patogioje formoje. Kontrolės įrenginių gali būti daug ir įvairiuose miestuose. Toliau pridedama pagrindinių langų kopijos.

Praėjimo registras  pateikia informaciją, kas, kur, kada atvyko ar išvyko.  Taip pat yra rūšiavimas pagal padalinius, darbuotojus, datas, informacija, kas neatvykę į darbą, taip pat duomenų  eksportas į excel, buhalterinę programą ar verslo valdymo sistemą.

Tabelio programa išminusuoja visus tarpinius  atėjimus ir išėjimus ir  tiksliai suskaičiuoja dirbtą laiką, išminusuoja pietų pertrauką. Esant poreikiui, suapvalina valandas arba rodo išdirbtą laiką minučių tikslumu. Pamainų ir fiksuotos darbo pradžios funkcija: parinkus valandinį įkainį programa apskaičiuoja atlyginimą. Prie darbuotojo dienos galima daryti specialius įrašus ar prisegti dokumentus, sustatytus aktus . Skaičiuojant atlyginimą pagal valandas išspausdinamas algalapis. Tabelis paverčiamas į Valstybinę formą.

Programinės ir aparatūrinės investicijos

Sistemos plėtros galimybės

Acoris Access praėjimo kontrolės sistemos turi galimybę išplėsti funkcijas: turimas korteles panaudoti rūbų spintelių atrakinimui, įvažiuoti į parkingo aikštelę, registruoti atvykimą pas klientus, inventoriaus nuomai ir apskaitai, atsiskaitymui už paslaugas ir prekes, pan.

Sistemos teikiama nauda

Sistema užtikrina saugumą, nes į konkrečias patalpas/teritoriją patenka tik turintieji teisę. Galima panaudoti ir atskiriems renginiams. Taupomi resursai: optimizuojama ir automatizuojama darbuotojų darbo laiko apskaita, automatiškai užpildomi darbo laiko apskaitos žiniaraščiai. Kuriamas modernios organizacijos įvaizdis.
Sistemą sėkmingai taiko mokymo įstaigos, statybos, gamybos įmonės, verslo centrai, pramogų vietos ar sporto klubai.